Az alább következő, aprólékosan zseniális remekművet egy CellScope mikroszkóphoz csatolt Nokia N8-as készülékkel forgatták és a végeredmény egyszerre lett lenyűgöző és meghatóan bájos. Ceruzaforgácstenger.
A Stop-Motion technika, vagy kockázás lényege az egymást követő képkockák közötti kis különbség: így az animáció a töredezett mozgás érzetét kelti.
A figurát különböző mozgásfázisaiban 3d nyomtató segítségével állították elő, az elkészült példányokat pedig - apró méretük miatt - idegtépő munkával, kézzel festették ki, mikroszkóp alatt.
Nem valószínű, hogy bárki hajlandóságot érezne arra, hogy megismétlje a brit animátor, Aardman munkáját, így biztos lehet abban, hogy egyedi élményben lesz része. A "Dot" főszerelője 8,89 mm magas és egy Mario-szerű platformjáték izgalmait éli át a mikroszkóp alatt - mindezt megindító igyekezettel és elszántsággal teszi. Átkel a Ceruzaforgács-tengeren.
Egy csorba csúfíthatja csupán a történet szépségét: A rendezők, Ed Patterson és Will Studd beismerték, hogy maga a Nokia kérte fel őket az animáció - vagy vírusvideó - elkészítésére, arra hivatkozva, hogy az remek apropó a CellScope szerepének elismerésére: komoly szerepe lehet a fejlődő világ gyógyászatának fejlődésében.
A CellScope Daniel Fletcher szellemi gyermeke, aki a Berkeley biomérnöke, ő kombinálta a mobiltelefon lencséjét az ötvenszeres nagyításra képes mikroszkóppal. A Nokia N8 minőségéről hosszan lehetne értekezni, mind pro, mind kontra, de a 12 megapixeles kamera kétségkívül az erősségei közé tartozik.
Nem maradunk adósak az "Így készült" videóval sem:
Forrás: Popsci, Gizmodo